Jde o velmi příjemné činnosti, které významně podporují regeneraci.
1. Sprchování
- sprchování je pro nás nejdostupnější a využíváme ho nejčastěji. Nepřipravujeme se při něm pocením o další vodu jako při saunování nebo horké lázni. Na druhou stranu si však tolik neprohřejeme (tím pádem neuvolníme) svaly. Doporučená teplota vody při sprchování je 30-33 stupňů Celsia. Možností je i sprchování střídavě v teplejší a studenější vodě.
2. Vodní lázeň (vana teplé vody)
- vodní lázeň je velmi dobrý způsob prohřátí unavených svalů. Je ale třeba dostatečně doplňovat tekutiny, které pocením ztrácíme.
3. Saunování
- saunování by mělo probíhat při teplotě 70-90 stupňů Celsia a vlhkosti vzduchu 10-20%. Saunu bychom si měli nejprve vyzkoušet za „normálních“ okolností (ne po výkonu) Každý na ní reaguje rozdílně. Proto raději nejdříve zjistíme, co s námi udělá v klidovém stavu. V sauně dobře prohřejeme unavené svaly. Dochází však k úbytku tekutin, které musíme průběžně a dostatečně doplňovat. Pamatujte, že po sauně by měl vždy následovat přiměřený odpočinek (30-40min.). 2-3 dny před soutěží do sauny vůbec nechoďte!
4. Plavání
- při plavání (teplota vody cca 30 stupňů Celsia), jako součásti regenerace, se spíše soustředíme na uvolnění a relaxaci. Hodinové plavání v tempu má spíše opačný účinek. Raději si zlehka zaplavte a uvolněte si svaly.
5. Vířivá masáž (vířivka)
- vířivka má spíše své využití v rehabilitaci než v regeneraci. Přesto ji můžeme použít v rámci naší regenerace.
6. Vodní střiky
- vodní střiky (masážní proudy) jsou velmi vhodné a účinné.