O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev žáků: vítězí SKB Český Krumlov

V Benátkách nad Jizerou se konalo mistrovství ČR družstev žáků do 15 let. V napínavých bojích se nakonec ke zlatým medailím prosadili hráči Českého Krumlova před domácími Benátkami a pražským Meteorem.

Osm vítězů krajských přeborů do 15 let se nejprve v sobotním programu utkalo ve dvou čtyřčlenných skupinách o postup do závěrečné fáze v utkáních hraných na 7 zápasů (po 2 dvouhrách dívek a chlapců a 1 od každé párové disciplíny). Skupina A měla jednoznačný průběh. Benátky nad Jizerou a SKB Český Krumlov si zajistily postup do semifinále vysokými výhrami nad Orlovou a Židlochovicemi. Ve vzájemném souboji o první místo ve skupině pak zvítězili benátečtí poměrem 4:3.

Skupina B byla zamotanější. Poslední skončila bez bodů plzeňská Doubravka. O dvě postupová místa se ale bojovalo. Černého Petra si vylosovaly Polabiny-Pardubice, když podlehly shodně Sokolu Meteor Praha Radotín a Baníku Most poměrem 3:4. V souboji o první místo Pražané přehráli Most poměrem 5:2.

V utkáních o konečné pořadí se na sedmé místo prosadila Doubravka, která porazila sokolského konkurenta z Židlochovic 6:1. Alespoň částečně si pak zklamání ze skupiny vynahradily Pardubice, které porazily Orlovou-Lutyni 4:3 a skončily tak páté.

Semifinálová utkání se už po dosažení čtvrtého bodu nedohrávala. Benátky si postup do finále zajistily s přehledem po výsledku 4:1 proti Mostu. Středočeši se mohli opřít o výkony Cristiana Savina a Terezy Švábíkové – ti bodovali ve dvouhrách a spolu v mixu, Vojtěch Mišutka sice podlehl Ondřeji Královi, ale vítězný bod přinesla Adéla Zuzáková ve dvouhře proti Tereze Kozempelové.

Utkání mezi Meteorem a Českým Krumlovem bylo o mnoho napínavější. Lépe ho rozehráli Pražané, když Jonatan Šercl s Kritýnou Zdražilovou porazili v mixu dvojici Martin Sládek-Lucie Kotyzová. Dva body za dvouhry šly ale na stranu Jihočechů: Nicola Siviglia překvapivě zdolal Matěje Hubáčka a Marek Jakeš si poradil s Vojtěchem Vašinou. Utkání pokračovalo jako na houpačce: Adéla Vacková a Tereza Typltová suverénními výhrami nad Danielou Jakešovou a Terezou Markovcovou vybojovaly Meteoru vedení 3:2. Dva mečboly se ale proměnit nepodařilo: Nicola Siviglia s Markem Jakešem v deblu proti Matěji Hubáčkovi s Jonatanem Šerclem stav semifinálke vyrovnali. A do finále pak Český Krumlov poslala čtyřhra dívek: Daniela Jakešová s Terezou Markovcovou v koncovkách dvou setů porazily Adélu Vackovou a Terezu Typltovou.

V utkání o třetí místo došlo opět na střet Meteoru s Baníkem Most. Mosteckým přinesl dva body Martin Kural – v mixu s Lucií Borovskou, v deblu s Ondřejem Králem. Ani další třísetová výhra Jiřího Krále nad Jonatanem Šerclem ale nakonec Mostu nestačila. Za Meteor bodovali ve dvouhrách Matěj Hubáček, Adéla Vacková, Tereza Typltová a obě dívky spolu v závěrečné čtyřhře.

Napínavý průběh mělo i finále. Benátky byly favoritem na vítězství, Český Krumlov ale kontroval dobře nasazenou sestavou a výbornými výkony na pozicích singlových dvojek. Do vedení 2:0 nejprve domácí poslal Cristian Savin s Kateřinou Zuzákovou proti Tomáši Švejdovi a Lucii Kotyzové. Cristian pak zařídil bod i ve dvouhře s Nicolou Sivigliou. Snížení přinesla výhra Marka Jakeše nad Vojtěchem Mišutkou. Tereza Švábíková přinesla jistý bod proti Daniele Jakešové. Benátky v tu chvíli vedly 3:1 a měly hodně blízko k výhře. Ale krumlovští dokázali ještě jednou průběh utkání otočit. Tereza Markovcová udolala ve druhé dvouhře Adélu Zuzákovou. Nicola Siviglia s Markem Jakešem porazili Vojtěcha Mišutku s Lukášem Štěpánkem. A v rozhodující čtyřhře dívek Tereza Švábíková s Kateřinou Zuzákovou podlehly v koncovce třetího setu Daniele Jakešové s Terezou Markovcovou.

Konečné pořadí MČR družstev žáků do 15 let:

1. SKB Český Krumlov
2. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
3. Sokol Meteor Praha Radotín
4. Baník Most
5. Polabiny-Pardubice
6. TJ Orlová-Lutyně
7. Sokol Plzeň Doubravka
8. Sokol Židlochovice

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2014]

Diskuze k článku

10.04.2014 23:04
Pavel
Domnívám se, že hostování hráčů z jiných oddílů do soutěží družstev v žákovských ani juniorských (tedy mládežnických) kategorií nepatří. Je to jen obchod za účelem toho, aby si někdo mohl vyhrát titul. Někdy je silnější jeden klub, jindy druhý, podle toho, jaké se mu daří vychovat děti. Někdy tak může mít někdo šanci na titul, jindy bude bojovat na nižších postech. Ale i o tom je soutěž týmů. Uměle skládaná družstva mezi děti nepatří, není to fér.
10.04.2014 23:59
M.
Jen pro zajimavost o ktery umele slozeny tym se jedna?
12.04.2014 15:04
Radek Votava
Nevím, zda to vystihuje pojmenování \"umĚle složený tým\", ale rozumím tomu. Pět družstev mělo na soupisce hostující hráče (Benátky 1x, Orlová 1x, Most 2x, Pardubuce 1, a Doubravka 2x). Mnhody šlo o klíčové hráče družstva. U dorostu to bylo mylsím u tří družstev Klimkovic (1x), Jehnic (1x), Astry (1x). Je to vžyd věc názoru. Je dovoleno mít až dvě hostování v družstvu. Někdo může říci, proč se to vůbec řeší, je hloupej ten, kdo toho nevyužije. Já mohu říci, že mi připadá lepší hrát bez hostování. Vidím v tom, že se kluby musí více snažit vychovat si své hráče a že taková týmovka je daleko více vypovídající o tom, jaký ten klub je, jak pracuje s mládeží. Vidím to u nás, jak to je složité udržet mládež na kurtu, celé družstvo aby hrálo ještě v juniorech. ale kdybych hledal jenom hostování, tak budou končit ještě více. Takto to je pro leckteré elký zážitek. Často je mi jich i líto, když prohrávají jenom proto, že proti nám stojí tým posílený o hráče z jiných klubů. Dle mého je pro zorvoj lepší v mládeži hostování nemít. Berte to jako můj názor, ne že vás přesvědčuji. a věřte, když jsem za to bojoval, byl jsem rychle přesvědčený, že to je blbost a že nějaký hostující hrář to nemůže ovlivnit. Za takovou třešničkou na dortu bych viděl názor, že by bylo nejlepší hrát jenom na 5 zápasů (dvouhra kluků a holek, čtyřhra kluků a holek a mix) a ponechat dvě hostování. Dva hráči to přece nemohou ovlivnit. Tak to jenom pro dokreslení, i jací lidé o tom mohou rozhodvat. Ahoj Radek Votava
10.04.2014 19:12
Lenka
Vyhrál bojovný duch krumlovských, protože s ním jakožto s outsiderem nikdo nepočítal.Nejkrásnější utkání však sehrál s Radotínem - zde nechyběla bojovnost obou týmu, hra fair play, krásné výměny, nečekané zvraty a přesto, že byly oba týmy včetně svého publika (i rodičů) na stejné tribuně, tak hráli čestně, bez dohadů. A takto by to mělo ve sportu vypadat.
11.04.2014 00:15
M.
Prave ze Krumlov byl jeden z favoritu. Vyrovnani kvalitni hraci ...jedni z nejlepsich hracu na postu singlovych dvojek a oba velice kvalitni debly a singlove jednicky taky kvalitni. Ani nahodou outsider. Navic minuly rok ziskal stejny tym bronz.
14.04.2014 13:53
Fanda
Hostování je ve všech sportech a to nejen v badmintonu. Je v tenise, v stolním tenise a hlavně ve fotbale, futsale,hokeji, florbale atd. Jedná se přeci hlavně o badminton jako takový a to ještě když se jedná o tak malý sport a dětí věnující se sportu všeobecně je čím dál méně.Co je lepší pro nadějné hráče? Aby si zahráli týmovou soutěž, když ve svém klubu z různých důvodů nemůžou? Je pro hráče důležité hrát týmovou soutěž v jejich rozvoji? Ovlivní výsledky až tak moc hostování jednoho hráče, je tohle uměle složený tým? Může ostatním hráčům pomoc v týmu start kvalitního hráče v jejich přístupu k badmintonu? Hostování má určitě své klady a zápory, a já vidím více pozitiv.Zákaz hostování je krok zpět. Ale nepřestávejme, jsou i další otázky v soutěži družstev např. co spravedlivost postupu na závěrečný turnaj? Jak k tomu přijdou kluby ze silných oblastí, že se nedostanou na finálový turnaj v konkurenci 8 týmů a naopak z jiné oblasti postoupí tým se soutěže o 2 týmech? Nemělo by se postupovat na záv. turnaj na základě žebř. postavení hráčů? Nebo to kombinovat stejně jak přímé postupy na Áčka. Probojovala by se např. Orlová, Krumlov, Židlochovice,Dobruška z pražské oblasti? Jak k tomu přijde třeba Astra, Prosek, Supestar Most.
15.04.2014 12:06
Karel
No myslím, že by se družstvo Českého Krumlova z pražské oblasti asi probojovalo. Neporazilo v semifinále právě vítěze pražské oblasti?
15.04.2014 20:43
F.
Ano porazilo a byl to krásný zápas, ale bylo to spíše šťastné vítězství a kdo říká, že by podruhé se to Č.Krumlovu povedlo znovu. Také forma týmu v dlouhodobější soutěži nemusí být stála už by Krumlov nepostoupil.Nebo chcete říct, že to bylo vítězství s přehledem?To ale nebylo zaměřeno proti Krumlovu, to bylo o tom, že někomu vadí podle mě nesmyslně hostování jednoho hráče max dvou( to už je na zváženou) a někomu zase něco jiného např. nevyrovnanost a případná nespravedlivost v postupu na celostátní soutěže z různě silných regionů( rozuměj počtem hráčů).
10.04.2014 18:48
Matěj
Přikláním se k tomu, že rozhodla bojovnost Č. Krumlova, kteří vše prakticky oddřeli ve čtyřech lidech a opravdu před těmi čtyřmi, vyjma jedné hráčky, postavou malými, ale duchem velkými "bojovníky" smekám. Benáteckým to prohrál především jejich trenér, který je jen peskoval a co nejhorší snažil se i ovlivňovat výroky rozhodčího. Taky se přikláním k názoru, že takováto utkání by měli rozhodovat dospělí, aby z toho pak děti - rozhodčí neměly traumata. l
08.04.2014 19:30
Jiří
Stačilo dívky z Benátek uklidnit a ne peskovat, a ony by to pravděpodobně zvládly, i když soupeřky podaly výborný výkon, nemůžete chtít po dívkách ročníku 02 a 00 aby ony zachovaly v takovém zápase klid, když za nimi se odehrává vichřice.
08.04.2014 11:49
Karel
Příští rok budou Benátky opět velmi silným týmem. Zvlášť, pokud za ně bude opět startovat Terezka Švábíková z Klimkovic.
09.04.2014 09:20
Martin
To určitě, ale je také pravdou, že v soutěži družstev přece jen funguje trochu jiná chemie a mít ty nejlepší z nejlepších mnohdy nestačí. Týmový duch a atmosféra zmůžou hodně - třeba Vacková z Meteoru na turnaji zvítězila hned nad dvěma soupeřkami, které do té doby nikdy neporazila, stejně tak Němcová z Orlové (2002) senzačně přehrála Srncovou (1999) nebo i krumlovský Siviglia "dal" Hubáčka. A mimochodem - družstvo Benátek je v dospělých silné každý rok, a přesto už pět let nejvyšší trofej nezískalo.
09.04.2014 17:17
Karel
Týmový duch a atmosféru se určitě daří lépe budovat v týmu, kde všichni trénují celé roky spolu. Naopak příchod hvězdičky, které do klubové party nezapadne, může nadělat dost problémů.
07.04.2014 17:00
Martin
Finále bylo opravdu strhující, ale vinu na prohře bych viděl (ať se Petr nezlobí) nejvíc u trenéra. Sobotní výhra Benátek byla sice jasná, ale v zápase šlo jen o výchozí postavení do finálových bojů, a tak i prohra Krumlovským stačila, byť šla dál na silnějšího soupeře (Sokol Meteor). Sestavu pro nedělní finále Benátečtí nezměnili, přestože se nabízelo hned několik lepších variant (mix, debl kluků, 2. singl holek). A Český Krumlov nemohl se sestavou moc míchat, jednou změnou by si vždycky oslabil dvě disciplíny. Mix by tak určitě Benátečtí zvládli i bez Savina s Katkou Zuzákovou, kteří patří ke špičce v této disciplíně a mohli se pokusit získat debl kluků (Savin-Mišutka), případně 2. singl holek (Katka Zuzáková). No, po bitvě je samozřejmě každý generál, ale i tak pravdou zůstane, že Benátečtí naplno nevyužili potenciálu, který měli. Na druhou stranu v benáteckém týmu měli převahu hráči ročníku 2000, a tak za rok nastoupí v podobné sestavě a budou opět hodně silní. Možná bezkonkurenčně ...
08.04.2014 19:32
Jiří
Souhlas. Savin Mišutka jako debl mohl rozhodnout.Mišutka Zuzáková by určitě mix vyhráli.
08.04.2014 19:42
Tomáš
Savin měl jít do 4hry, ale to by mohl prohrát, titul mu měla odřít Švábiková, málem to Martincovi vyšlo, bez ní by neměl ani medaili , ale Krumlov byl týmovější a vyhrál poprávu.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS