O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Technická příprava

Technická příprava

 

Vyruším teď první a poslední písmeno řecké abecedy z jejich poklidného spánku - technická příprava je alfa a omega badmintonu. Nelze jednoznačně říct, že bez techniky to nejde - koneckonců každý nějakou techniku má - ovšem lze jednoznačně konstatovat, že s lepší technikou jde vždy lépe než s technikou horší.

zobrazit celý článek »

Držení rakety

 

Držení rakety je pro badmintonistu totéž jako pro matematika číslice - bez držení to zkrátka nejde. Způsobů držení rakety je hned několik, pro začátečníky je nejvhodnější způsob univerzální. Kromě univerzálního držení můžeme ze základních způsobu držení rakety rozlišovat ještě držení „plácačkovité" a bekhendové.

zobrazit celý článek »

Střehové postavení

 

Nohy jsou mírně rozkročené, váha těla je na předních částech chodidel, kolena mírně pokrčená, mírný předklon, raketa je před tělem, raketu držíme uvolněně, jsme nasměrováni čelem k soupeři a vyrážíme maximální rychlostí za míčkem – střehové postavení.

zobrazit celý článek »

Dělení úderů

 

Údery můžeme dělit podle výšky zásahu a podle směru a síly. Podle výšky zásahu úderu rozlišujeme tři základní skupiny úderu - dominantní skupiny horních a dolních úderů a méně časté údery boční; zdůrazněme, že základem úspěchu je zahrávat všechny údery co nejvýše, to platí pro všechny skupiny bez rozdílu.

zobrazit celý článek »

Podání

 

Zahajující úder každé výměny a proto velmi důležitý. Můžeme rozlišovat: 1) Krátké podání - v ideálním případě míček letí těsně nad páskou a padá přesně na přední podávací čáru, 2) Dlouhé podání - míček letí těsně pod stropem haly a padá přesně na zadní podávací čáru;  jako „moment překvapení" můžeme vidět rychlé, ploché dlouhé podání - tzv. swip.

zobrazit celý článek »

Jak správně podávat?

 

Před podáním nikam nespěcháme, ke správnému provedení servisu patří krátká pauza po zaujmutí „podávací pozice" a před zahájením samotného podávací pohybu ruky - je dobré si v duchu „přehrát" podání, včetně následujících pohybů (anticipace soupeřova úderu, zaujmutí příslušné střehové pozice).

zobrazit celý článek »

Údery hrané nad hlavou

 

Mezi tyto údery patří klír, drop a smeč. Především je třeba zdůraznit pravidlo, že naprostá většina úderů ze zadní části dvorce je hraná forhendem - údery padající do zadní bekhendové části kurtu jsou „obíhány". Důvod je nasnadě - tak jako je pro krátké podání lepší úder bekhend, je pro švihové údery ze zadní části kurtu lepší forhend.

zobrazit celý článek »

Klír (z ang. clear)

 

Úder s nejdelší dráhou letu, zahraný ze zadní části do zadní části soupeřovy poloviny kurtu. Klír může být buď obranný (zahrávaný v nouzi, obvykle „za tělem", snahou je zpomalit hru) nebo útočný (tímto úderem chceme dostat soupeře pod tlak, připravit si pozici pro následující zakončení výměny).

zobrazit celý článek »

Smeč

 

Tím čím jsou salta pro gymnasty je pro badmintonisty smeč - spojení maximální dynamiky, síly a zároveň elegance. Je třeba zdůraznit, že badmintonová smeč je zároveň spojením ideální kondiční přípravy a techniky - obě tyto složky jsou zastoupeny přibližně ve stejném poměru. U špičkových světových hráčů létá smeč rychlostí přes 300 km/h!

zobrazit celý článek »

Drop

 

Drop je cizelérský úder hraný ze zadní části kurtu za síť; v ideálním případě dopadá těsně za síť. Je třeba zdůraznit, že drop by svým provedením neměl být odlišný od ostatních úderů ze zadní části kurtu - váš soupeř by měl poznat, že šlo o drop, až poté, kdy míček na jeho polovině dopadne na zem.

zobrazit celý článek »
1 | 2

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS