O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Teorie badmintonu

Na úvod něco z teorie

Badminton je mezi sporty jeden z nejnáročnějších, nejkomplexnějších – a nejhezčích! Tento text nepopisuje všechny drobné nuance, ale podává komplexní teoretický popis sportovního tréninku pro badmintonisty všech herních i věkových kategorií. Začněme cílem, úkoly a obsahem sportovního tréninku.

zobrazit články v kategoriii »

Tělesná příprava

Badminton je vůbec nejrychlejší raketový sport, ale kromě rychlosti potřebujete ještě sílu, obratnost, vytrvalost a pohyblivost. V této kapitole se dozvíte, jak své schopnosti efektivně rozvíjet. Jak mít nejtvrdší smeč, jak vydržet běhat co nejdéle a jak dosáhnout na každý míč. Výsledek? Vystoupáte nejvýše!

zobrazit články v kategoriii »

Technická příprava

Kdo podcení základy, nikdy dům nepostaví. Znáte všechny způsoby držení rakety? Umíte se postavit do perfektního střehového postavení? A víte, jak technicky správně zahrát všechny typy úderů? Každé zlepšení techniky pro vás bude velký pokrok!

zobrazit články v kategoriii »

Pohyb po kurtu

Kam se hrabe koloběh života na pohyb po kurtu! Výchozí postavení, první krok, další kroky, poslední krok (výpad, přeskok) a pohyb zpět do výchozího postavení – to vše uděláte během jediného turnaje třeba i tisíckrát. Správné provedení zefektivní, zrychlí a zpřesní váš pohyb.

zobrazit články v kategoriii »

Taktika teorie psychol...

Už dávno nestačí jen „hrát přes síť a do kurtu“. Na základy obecné taktiky naváží stručné taktické rady do dvouhry, čtyřhry a smíšené čtyřhry. Dále po kapitole o teoretické přípravě, následuje kapitola o přípravě psychologické. O vítězích a poražených rozhoduje každý bod, nepodceňte ani taktiku, teorii a psychologii!

zobrazit články v kategoriii »

Sestavte si trénink

Kvalitní trénink si můžete sestavit i vy, stačí dodržet základní rady popsané v této kapitole. Dozvíte se zde, jak sestavit celoroční tréninkový plán, i co by měla obsahovat jedna tréninková jednotka.

zobrazit články v kategoriii »

Trénink dětí

Rozdělení tréninku dětí podle jednotlivých kategorií, včetně popisu senzitivních období. Děti vyžadují individuální přístup, neboť „dítě není malý dospělý“. Individuální přístup se v psaném textu projevuje samostatnou kapitolou – přečtěte si, jak trénovat mladé badmintonisty.

zobrazit články v kategoriii »

Regenerace a výživa

Znáte své BMI? Víte, že správná regenerace může zvýšit intenzitu tréninkového procesu až o 15%? Víte, co a kdy máte jíst a pít? Nepodceňujte regeneraci, výživu ani pitný režim – pokud se svědomitě připravujete po stránce tělesné, technické či taktické je třeba se dobře připravit i po stránce regenerační a výživové!

zobrazit články v kategoriii »

Závěr, poděkování

Slovo „sport“ pochází z latinského „disportare“, což bychom mohli volně přeložit jako „rozptylovat se, příjemně trávit volný čas“. Věřím, že tento text byl pro vás příjemným trávením volného času, případně, že rozptýlil vaše pochyby o tom, jak trénovat a jak badminton hrát.

zobrazit články v kategoriii »

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS