Trénink dětí často probíhá ve větším počtu trénujících hráčů. Je tedy velmi náročný na organizaci. Následující ukázku berte jako návod, jak lze organizačně zvládnout větší skupinu dětí.
1. rozdělte si děti do skupin nejlépe po 4 – 6 hráčích
2. pracujte vždy s jednou skupinou, ostatním dejte samostatný úkol (např. tréninkové zápasy, nácvik již dobře zvládnutého úderu)
3. hráči v pracující skupině jsou seřazeni v zástupu tak, že 1. hráč stojí ve středovém postavení a ostatní hráči za ním. Každý hráč se po dokončení úkolu zařadí na konec zástupu. Hráči se tak pravidelně střídají
Zásobník cvičení:
1. forhendový „drajv“ (nejedná se klasický drajv, ale o úder na hranici mezi bočním a horním úderem) – každý hráč odehraje dva údery, soustředíme se na techniku úderu (bez zapojení síly)
2. bekhendový „drajv“ (popis viz bod 1)
3. jeden úder („drajv“) na forhendové a jeden na bekhendové straně – hráči mění forhendové a bekhendové držení rakety, raketu přenášejí v úrovni očí.
4. – 6. stejným způsobem jako u bodů 1. – 3. nacvičujeme kraťas na síti
7. – 9. nácvik klíru (stejně jako předcházející cvičení, nenutíme děti hrát silou)
10. forhendový drop po čáře
11. bekhendový drop po čáře (forhendovým úderem kolem hlavy, později bekhend)
12. drop – kraťas na síti na forhendové straně
13. opakujeme cvičení 12 na bekhendové straně
14. drop – kraťas – drop na forhendové straně
15. opakujte cvičení 14 na bekhendové straně
16. spojte cvičení 12 a 13
Všechna cvičení trénujte nejdříve samostatně, později je lze postupně spojovat do jedné TJ. Trpělivě opravujte všechny technické chyby! Vysvětlete dětem pravidla pohybu po hřišti a pravidelně jej nacvičujte. Trénink začněte hrou i celé TJ jednotka musí být vedena zábavnou formou. Pamatujte, že děti se dokážou soustředit jen kratší dobu. Při ztrátě koncentrace je lepší nácvik techniky úderů ukončit. Strečink má u nejmenších dětí spíše nápravnou funkci. Děláme ho hlavně za účelem jeho osvojení a učení se disciplíně.