MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek Brázda.

Diana Pražáková ještě v průběhu letošní sezóny patřila do nejlepší desítky singlistek na průběžném žebříčku ČR v ne-veteránské konkurenci. Kapitánka ligového družstva SK Prosek Praha si udržela dobrou formu i několik týdnů "po sezóně" a zvítězila ve dvouhře i v obou párových disciplínách. V singlu kategorie 40+ to bylo po finálovém vítězství nad Ludmilou Bášovou, která Pražákové "vyfoukla" titul v minulém roce. Smíšenou čtyřhru téže kategorie ovládla Diana společně s Pavlem Kubišem, když na druhém místě skončil další pár z někdejšího klubu ČKD Kompresory (dnes napůl Astra a napůl Prosek) Radovan Gregor-Dana Kykalová. A konečně ve čtyřhře žen zvítězila Diana Pražáková společně s Danou Kykalovou dokonce o kategorii "níž" ve 35+, poraženy ve finále zůstaly Martina Hončíková a Hana Procházková.

Blízko ke třem medailím měl "čerstvý" veterán, Jiří Provazník, který na seniorském šampionátu startoval vůbec poprvé. Spolu s Jaroslavem Fröhlichem benátecký badmintonista zvítězil ve čtyřhře, s Danielou Rubášovou vyhrál i v mixu. Pouze ve dvouhře se musel sklonit před středočeským rivalem Danielem Skrčeným z Kladna. Doplňme, že v kategorii 35+ se mistryní ve dvouhře žen stala Dita Marešová (SK Prosek Praha), mezi 40letými pak dvouhru ovládl Ladislav Oros před Filipem Týcem, debl mužů potom Jan Jirásek a Michal Koudelka.

Kategorie 45+ měla svého dvojnásobného mistra, když Radek Brázda z Ivančic zvítězil v singlu před Pavlem Halschem, se kterým posléze vyhrál také čtyřhru. V mixu se ke zlaté medaili prosadili manželé Petr a Ludmila Bášovi. Mezi padesátiletými už se hrály jen mužské disciplíny, ve dvouhře byl nejlepší Boris Krais, čtyřhru vyhrála domácí dvojice Jiří Dohnal-Luboš Kunášek.

Mezi muži v 55+ získal dvě zlaté Jiří Parkán (SK Prosek Praha), první v singlu, druhou společně s Jiřím Mrázkem ve čtyřhře. A konečně dvouhru mužů v kategorii 60+ ovládl Antonín Lesniak.

Autor: Tomáš Krajča [19.05.2014]