O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Dívčí suverénka turnaje Kateřina Zuzáková už sbírá úspěchy mimo rámec své věkové kategorie. Na turnaji v Orlové sehrála ve dvouhře jediný doopravdy obtížný zápas v semifinále, kdy jí vzdorovala domácí Nela Němcová. Technika a křivky benátecké Katky Zuzákové nakonec slavily úspěch nad dynamickým pohybem a houževnatostí orlovské hráčky po setech 21:17 21:23 a 21:19. Ve finále se Zuzáková utkala se svou deblovou partnerkou Lucií Krpatovou, kterou porazila 21:7 a 21:17.

Obě dívky společně ovládly čtyřhru, zlatou odměnu pro pardubickou Lucii Krpatovou zajistil finálový výsledek 21:14 a 21:18 proti domácímu páru Nela Němcová – Sharleen Tallulah van Coppenolle. Úspěch orlovského badmintonu podtrhly třetím místem nenasazené Vendula Míčková a Zuzana Morcinková.

Třetí zlatou získala Kateřina Zuzáková v mixu společně s českokrumlovským Tomášem Švejdou. Turnajové jedničky Jan Janoštík a Lucie Krpatová odešly poraženy až v koncovce rozhodujícího setu 21:17 21:23 a 24:22.

Jan Janoštík, nejmladší z vítězného kvarteta, ovládl dvě další disciplíny. Jihočeský pár Janoštík-Švejda neměl konkurenci ve čtyřhře chlapců, David Herzán a Daniel Kostrhun ve finále uhráli pouze 14 bodů v obou setech.

Ve dvouhře pak podle očekávání došlo na vzájemný souboj obou hráčů, ve kterém se po výsledku 21:17 a 21:10 z výhry radoval sice druhý nasazený, ale přesto favorit zápasu Jan Janoštík.

MČR v Orlové potvrdilo dominanci několika výjimečných hráčů nad startovním polem, stejně jako vyrovnanost zbytku startovního pole, kde často docházelo k překvapením na úkor nasazených hráčů a dvojic. Kolotoč mládežnických MČR uzavře příští týden šampionát sedmnáctiletých v Hradci Králové.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2015]

Diskuze k článku

04.05.2015 11:45
Zdena
Benátecké úspěchy ve všech kategoriích jsou zásluhou skvělých tréninkových podmínek a nejlepšího trenéra v ČR pana Petra Martince.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS