YONEX Welsh International 2016

Do velšského Cardiffu na turnaj kategorie International Challenge se vypravili celkem čtyři čeští hráči. Jak si na turnaji vedli?

Dvouhra mužů

Jediným českým zástupcem v této disciplíně byl Lukáš Zevl, který se na turnajový okruh vrátil po zranění achillovky teprve nedávno. V kvalifikaci byl sice 10. nasazený, ale po třísetové výhře nad Angličanem Rossiterem podlehl ve druhém kole kvalifikace mladému Skotovi Christopheru Grimleymu (ročník 2000), vítězi nedávného Czech Junior v mixu.

Smíšená čtyřhra

Těžký los čekal na náš nejlepší mixový pár Alžběta Bášová – Jakub Bitman (aktuálně na 56. místě světového žebříčku). V prvním kole se neúspěšně postavili soupeřům z Taiwanu a prohráli 16:21, 9:21.

Čtyřhra žen

Ve čtyřhře žen startovaly úřadující mistryně republiky Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou a jako jediné z české výpravy zaznamenaly výhru v hlavní soutěži. V prvním kolem přehrály snadno Angličanky Leah Allen a Annie Lado, ve druhém kolem jim však vystavil stopku pár z Malajsie, a to pro Bášovou s Fuchsovou znamenalo celkové 9. - 16. místo.

Trio hráčů Bášová, Bitman a Fuchsová se po turnaji přesunulo do Irska, kde se v irském národním centru v Dublinu připravují na nadcházející turnaj Irish Open

Autor: administrátor [05.12.2016]