17. Mistrovství světa v badmintonu se konalo v Indii a stejně jako před loňskými olympijskými hrami se neřešila otázka „Kdo vyhraje?“, ale „Kolik zlatých medailí si Čína odveze tentokrát?“. Nakonec se hráčům zpoza pouště Gobi dařilo ještě lépe než v Pekingu, ale jedno zlato jim přeci jen vyklouzlo.
Dánský pár Thomas Laybourn (NS9900) a Kamilla Rytter Juhl sehrál největší turnaj své kariéry. Ve čtvrtfinále přešli Dánové přes až dosud nejlepší pár sezóny, když ve třech setech přehráli čínskou dvojici Zheng Bo – Ma Jin, a to přesto, že ve třetím setu prohrávali už 18:20! Poté co odvrátili dva mečboly a proměnili hned svůj první, bouřlivě se radovali z bronzové medaile.
V semifinále narazili Thomas a Kamilla na korejský pár Yong Dae Lee – Hyo Jung Lee, což jsou úřadující olympijští vítězové a aktuální světové jedničky!
Asi v nejhezčím mixovém zápase na šampionátu zvítězil po 68 minutách dánský pár 18:21, 21:9 a 21:18 a bouřlivě se radoval z postupu do finále a tedy minimálně stříbrné medaile.
Finále už Thomas Laybourn a Kamilla Rytter Juhl kontrolovali a po výhře nad indonéským párem Nova Widianto (Armortec 900 Power) a Liliyana Natsir (Armortec 800 DF), vystřídali své indonéské soupeře na trůnu nejlepšího páru mistrovství světa. A samozřejmě – bouřlivě se radovali z už z jistého zlata.
Evropa tak po třech letech medailového mlčení získala medaili, a rovnou zlatou!
Ani v dalších disciplínách nevyšli evropští hráči naprázdno – Francouzka Hongyan Pi zlomila své čtvrtfinálové proletí. Popáté za sebou na velkém turnaji typu mistrovství světa nebo olympijských her hrála o postup mezi nejlepší čtyři, ale poprvé vítězně! Bronzová medaile je pro tuto usměvavou Francouzku čínského původu velkým zadostiučiněním.
Vedle čínských suverénů byli z asijských hráčů vidět tradičně korejští, indonéští a malajští reprezentanti.
Indonésanům patřila dvouhra mužů, ve čtvrtfinále měli všechny tři své zástupce! Do semifinále se prosadili dva z nich, kteří nakonec shodně obsadili třetí místo – na fotografii výpad do forhendu provádějící Taufik Hidayat (Arc Saber 10) a Sony Dwi Kuncoro (Armortec 900 Power).
Malajsie se zase prosadila ve čtyřhře mužů, kde v semifinále bojovali dva páry této asijské země pruhů a hvězd – především druhý nasazený pár Koo Kien Keat (NanoSpeed 9900) a Boon Heong Tan (Titan 10) měl k finále velmi blízko.
A to nejlepší na konec. Čtyři zlaté medaile pro Čínu!
Vedle obou dvouher, kde triumfovali Lin Dan a Lu Lan, zvítězili čínské hráčky i ve čtyřhře žen, jmenovitě Zhang Yawen a Zhao Tingting. A v posledním, nejhezčím a nejdelším zápase na šampionátu přehráli Cai Yun a Fu Haifeng korejský pár Jae Sung Jung – Yong Dae Lee 21:18, 16:21 a 28:26, když v závěru třetího setu bylo k vidění celkem osm mečbolů!
Výsledky finálových zápasů na Yonex - Sunrise BWF World Championships
Lin Dan (5., Čína) vs. Chen Jin (2., Čína) 21:18 a 21:16
Lu Lan (7., Čína) vs. Xingfang Xie (5., Čína) 23:21 a 21:12
Cai Yun, Fu Haifeng (5., Čína) vs. Jae Sung Jung, Yong Dae Lee (4., Korea) 21:18, 16:21 a 28:26
Zhang Yawen, Zhao Tingting (8., Čína) vs. Cheng Shu, Zhao Yunlei (2., Čína) 17:21, 21:17 a 21:16
Thomas Laybourn, Kamilla Rytter Juhl (7., Dánsko) vs. Nova Widianto, Lilyana Natsir (2., Indonésie) 21:13 a 21:17
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS