Anglická reprezentace angažovala Kennetha Jonassena jako trenéra svých singlistů. A zřejmě udělala dobře: vítězem turnaje Grand Prix Gold v USA se totiž stal Rajiv Ouseph. Druhý zámořský titul si v singlu připsala Zhu Lin (Čína), v mixu na životní úspěch dosáhli Němci Michael Fuchs a Birgit Overzierová. Ve čtyřhrách pak pokračuje tchajwanská nadvláda – mezi muži vyhráli Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu, mezi ženami pak Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin.
Někdejší vynikající dánský singlista Kenneth Jonassen přišel do Anglie s cílem pozvednout výkonnost místní špičky ve dvouhře – v čele s Rajivem Ousephem, Andrew Smithem nebo Carlem Baxterem. A zdá se, že jeho práce nese výsledky nečekaně brzy: vítězem US Open se totiž stal první jmenovaný, třetí nasazený hráč turnaje. Pravda, Ouseph se pořádně zapotil už v prvním kole, když zachraňoval výhru proti Malajsijci Lee Hock Hai až v koncovce třetího setu. Pak si ale poradil se čtyřmi dalšími asijskými soupeři a ve finále nedal nejmenší šanci francouzskému hráči Brice Leverdezovi (který si nicméně připsal druhé finále turnaje Grand Prix v řadě za sebou).
Nepatří do A-týmu čínské reprezentace, ale špičkové kvality má – alespoň podle toho, jak se prezentovala na Canada a US Open. Řeč je o Zhu Lin, vítězce obou mezinárodních mistrovství. Stejně jako v Kanadě se i v USA utkala s francouzskou favoritkou Pi Hongyan – tentokrát ve čtvrtfinále a přehrála ji ve dvou setech. V semifinále si pak zopakovala duel s bojovnou Němkou Juliane Schenkovou – a opět se na konci třetí sady radovala Číňanka. Ve finále se Zhu Lin postavila další Evropanka, Judith Meulendijksová z Nizozemska. Po prohraném prvním setu 19:21 se však Judith za stavu 6:11 ve druhé sadě zranila a finálové utkání skrečovala…
Největšími favority soutěže ve smíšené čtyřhře byly dva evropské páry: nasazené jedničky Robert Mateusiak a Nadiezda Ziebová však vypadli v semifinále s tchajwanskou dvojicí Lee Sheng Mu – Chien Yu Chin a druzí nasazení Nathan Robertson a Jenny Wallworková dokonce už ve čtrfinále také ze soupeřem z Tchaj-wanu. Pomstili je ovšem nečekaně Němci: Michael Fuchs a Birgit Overzierová se díky třem třísetovým vítězstvím dostali až do finále, a tam zvítězili 21:19 a 21:14.
Tchajwanští deblisté Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu se před mistrovstvím světa rozehráli do vynikající formy. V USA přidali bez větších obtíží další turnajové vítězství, když všechny soupeře předčili zejména rychlostí a agresivitou. Do obtíží v podobě nutnosti hrát třetí sadu se dostali jen v semifinále proti korejskému páru Kim Ki Jung - Shin Baek Cheol, ve finále pak přehráli své reprezentační kolegy Chen Hung Ling a Lin Yu Lang 21:19 a 21:14.
Na tři vítězství jako v Kanadě v USA sice Tchaj-wan nedosáhl, i se dvěma zlatými medailemi ale musela panovat v jeho reprezentačním družstvu spokojenost. O druhou se postaraly ženy v deblu - Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin, které z pozice nasazených jedniček prošly turnajem jako nůž máslem. Jediné třísetové zastavení absolvovaly ve čtvrtfinále proti dánskému páru Britte Andersenové a Julii Houmannové, ve finále porazily japonský pár Rie Etoová, Yu Wakitová 21:8 a 22:20.
Turnaje se zúčastnili také tři čeští reprezentanti, všichni zasáhli do soutěží ve dvouhře. Nejúspěšnějším byl Petr Koukal, který dokázal vyhrát hned dva zápasy. Nejprve porazil domácího kvalifikanta Davida Neumanna 21:13 a 21:6, ve druhém kole suverénně přehrál brazilského reprezentanta Daniela Paiolu 21:11 a 21:7. Zaváhal teprve v osmifinále, kde podlehl zkušenému Japonci Yuichi Ikedovi 9:21 a 16:21. Kristina Ludíková vyhrála těžké první kolo proti slovinské soupeře Maje Tvrdy 23:21 17:21 a 21:15. V osmifinále čelila tchajwanské soupeřce Tai Tzu Ying, ale ačkoli s ní držela krok celé dva sety, na vítězství to nestačilo - podlehla 23:25 a 15:21. Pavel Florián se stejně jako v Kanadě se soutěží loučil už v prvním zápase, když prohrál s Tchaj-wancem Hsu Shao Wen 12:21 a 16:21.
Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen ...
51. MČR dospělých bude hostit PřerovBlíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...
All England: videa z finálových utkáníSledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.
Asijské hry: fantastické debly v souboji Číny s KoreouSledujte videozáznam čtyř zápasů finále týmové soutěže mezi Čínou a Koreou. Číňané nakonec potvrdili roli favorita, ale museli pořádně zabojovat. Exkluzivní úroveň mělo zejména utkání párů Lee Yong Dae – Jung Jae Sung a Cai Yun – ...
Asijské hry: patnáctiletý thajský zázrak v akciSledujte v akci Ratchanok Inthanonovou - zázračná, teprve patnáctiletá hráčka z Thajska ve finále asijských her pořádně potrápila světovou jedničku Wang Xin. V článku najdete videozáznam finále týmové soutěže žen na Asian Games ...
Asijské hry: videa z finálových utkáníSledujte fantastická utkání finále Asijských her. Třísetová čtyřhra Markis Kido, Hendra Setiawan – Koo Kien Keat, Tan Boon Heong patří k nejlepším zápasům roku. Parádní hru nabídli také finalisté dvouhry Lin Dan a Lee Chong Wei.
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS