O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Navštívili jsme: Sportcentrum Step

Sportcentrum v pražském hotelu Step je rozsáhlý areál, kde kromě badmintonových kurtů najdete i kurty tenisové, bazén a řadu dalších aktivit. Mezi jeho lákadla vedle pestrosti sportovního vyžití patří také kvalitní zázemí.

Od curlingu po tenis

Badmintonové kurty v hotelu Step jsme navštívili v úterý 24. července v čase 8:00-9:30 společně s Miloslavem Beznoskou, hráčem ligového oddílu SK Prosek Praha. Už den předtím nás ale pohled na oranžově stylizovanou webovou prezentaci přiměl přemýšlet, zda je opravdu badminton tím jediným, co chceme ráno podniknout. Informace rozdělené do sekcí sport a wellness, upoutávka na restauraci Sezio, která je součástí sportcentra, či pouze šíře spektra možných aktivit od plavání přes golf a tenis až třeba ke squashi nebo bowlingu – to vše na aktivního sportovce působí dojmem, že ve Stepu může strávit klidně celý den ;-) Kompletní nabídka sestává z indoor golfu, tenisu, squashe, badmintonu, stolního tenisu, curlingu na koberci (!), bazénu, sauny, fitness, bowlingu a masáží. V areálu pak zájemci najdou i zmíněnou restauraci, prodej sportovního zboží, a také ruční mytí aut. Webová prezentace se přesto drží v rozumných hranicích a zůstává přehledná. Ke každé aktivitě najdou zájemci stručný popisek, u badmintonu podávající klíčové informace o počtu kurtů (v zimním období jsou v provozu čtyři, v letním pak tři), možnosti zapůjčit si vybavení či pořídit nové od firmy Yonex. Potěšujícím faktem je, že si lze ve Stepu nechat raketu i přeplést, na výběr je z trojice kvalitních výpletů. Podzáložka Trenéři nabízí ještě služby Jiřího Hakla, se stručnou anotací o 2. trenérské třídě (měla by tam být ovšem uvedena třetí), bez specifikace ceny za hodinu.

Dlouhý provoz, příznivé ceny

Zkoumání kompletní nabídky Sportcentra Step zabralo slušných pár minut, nakonec ale přece jen došlo na to hlavní: objednávku kurtu. Ta proběhla přes rychlý a přehledný online rezervační systém. Vybrat si je možné konkrétní hodinu od 7. ranní do 23. hodiny večerní, i libovolný kurt. Časy jsou rozděleny po půlhodinách, minimální doba rezervace je ovšem hodina – my jsme si bez větších obtíží zabrali 90 minut. Stačilo se zaregistrovat zadáním jména, příjmení, e-mailu a telefonního čísla. Krátce po zadání rezervace do systému přišel i potvrzující e-mail, škoda jen, že v něm nebyla pro připomenutí i informace o ceně. Ceník je k dispozici přímo na webu také v přehledné formě. Funguje přitom rozdělení podle částí dne: ráno mezi 7-10 hodinou je kurt k dispozici za 150 Kč, v čase 10-16 stojí 160 Kč, ve frekventovaných hodinách 16-21 stojí 260 Kč a mezi 21-23 hodinou už pouze 160. Tyto ceny platí pro pondělí-čtvrtek, v pátek, sobotu a neděli je celý systém o trochu jednodušší a ceny následující: 7-10 h za 150 Kč, 10-18 h za 220 Kč a 18-23 h za 160 Kč. K tomu navíc platí ve Stepu ještě studentská sleva v pondělí-čtvrtek mezi 9-16 h o 30 %. Cenová politika sportcentra je tedy příznivá studentům a snaží se lákat hráče i do méně populárních hodin. Snad jedinou možností, na kterou provozovatelé nemysleli, by byla případná sleva pro ty, kdo si k badmintonu přiobjednají například plavání či masáž – ale to je více tip pro sezónní akci než kritika.

Prostorné a čisté zázemí

Na cestě k hotelu Step jsme v ranním provozu nezaváhali ani na okamžik. Vysoká budova v jasně žlutých barvách je vidět z dálky, na parkoviště do areálu sportcentra navádí ze Spojovací ulice ještě velký poutač. Velké množství parkovacích míst je zárukou, že hráči nebudou muset hledat stání v blízkých ulicích. Při vstupu do recepce jsme zároveň nahlédli i do bazénu a "vodního světa". Naproti pultíku, za kterým operuje dvojice recepčních, se nachází několik desítek trezorů. Do menších si hráči mohou uschovat své peněženky, šperky a další cennosti, do větších se vejdou notebooky či rozměrnější objekty. Ty, kdo by si trezorů nevšimli, pak varuje ještě uvnitř šatny dvojjazyčná cedulka z vnitřní strany dvířek od skříňky. Samy skříňky jsou také uzamykací, a to na zálohu v podobě desetikorunové mince. I proto, že šatny slouží všem sportovištím, jsou velmi prostorné. Výtečná byla i čistota, kterou jistě pomáhá udržovat i pravidlo o přezouvání u laviček před vstupem do šatny.

Vysoká tenisová hala

K samotným kurtům je to docela daleko, chodbou okolo šaten a ještě kolem zástěny za kurty tenisovými. Na prostoru původně určeném právě pro jedno tenisové hřiště jsou položeny čtyři badmintonové koberce. Tato část haly je tak využita takřka beze zbytku – ke každému kurtu už se vejde pouze jedna lavička a přestože místo za kurty i vedle kurtů je dostatečné pro hru, neumožňuje úplně bez potíží rozcvičit se před začátkem hodiny. Hala v hotelu Step má hodně vysoký strop, který i když je mírně klenutý, i ve své nižší části umožňuje pohodlně zahrát maximálně vysoké podání a obranný lob či klír. Osvětlení zářivkami je také dostatečné, světla jsou navíc rozmístěna v pruzích vedle hřiště, takže při většíně úderů hráče neruší a nehrozí oslnění pohledem přímo do zářivky. Pouze u levé krajní čáry kurtů 1 a 3 a pravé krajní čáry kurtů 2 a 4 může světlo mírně překážet – tyto čáry jsou totiž více u kraje prostoru, než postranní čáry kurtu tenisového, pro který bylo osvětlení navrženo.

Prohnuté koberce neklouzaly

Před začátkem hry jsme měli trochu obavy, jaký bude povrch. Povšimli jsme si některých zkrabatělých a prohnutých částí koberců, které jsou na tenisovém podloží pouze volně položeny, aniž by byly podlepeny či jinak upevněny. Při hraní samotném ale neklouzaly a dvouvrstvý povrch dobře tlumil dopady. Zelená barva stěn a tmavý strop pomáhají viditelnosti míčku, který se tak proti pozadí neztrácí. Na konci zaplaceného času nás trochu zaskočilo náhlé zhasnutí světel: po pár vteřinách se ale ukázalo, že jde pouze o signál ukončení hodiny. A když se světlo zase rozsvítilo, v klidu jsme se protáhli a pokračovali do sprch. V chodbách hotelu Step je množství upoutávek na hodiny s trenérem, ty se ale týkají převážně tenisu. Badminton je alespoň součástí letních kempů pro děti.

Badminton jako dílek mozaiky

Prostorné sprchy fungují na nepopulární dávkovač, jehož interval je celkem krátký. Je ale možné nastavit teplotu vody. Uvnitř sprch nechybí umyvadla a velké zrcadlo, menší zrcadla pak visí i v jednotlivých chodbičkách šatny. Také rychlá inspekce toalet nenalezla žádný nedostatek. Zázemí zkrátka splňuje nejvyšší nároky na pohodlí, prostor i čistotu. Při závěrečném povídání s recepční vyšlo najevo, že o badmintonu jako takovém mnoho neví – a že náš sport není úplně v hlavním centru pozornosti Stepu. Sportcentrum Step je ale přesto zejména pro své zázemí, pestrost aktivit a kvalitní podmínky pro hru výborným místem, kde si můžete zahrát badminton. Pro ty ještě náročnější pak bude jistě kladem, že jde o jedno z mála sportovišť vhodných bez dalších úprav pro racketlon.

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 15 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.09.2012]

Diskuze k článku

26.07.2013 23:22
Pavel
Musím napsat, že sezóna 2013 už má další 3 kurty, s ještě vyšším a neklenutým stropem!, ale hůře řešenými světly. Takže je k dispozici 7 kurtů. \"Prohnutý koberec\" je stále na kurtu číslo 1, ale mně osobně to také nevadí(neklouže se). Celkově je to můj druhý nejoblíbenější areál v Praze!!! z asi půl tuctu navštívených.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

Navštívili jsme: Hector Sport Centre

Hala Hector v pražských Malešicích je jednou z nově otevřených. Pět badmintonových kurtů má vynikající zázemí, vedle toho si mohou zájemci zaposilovat nebo zkusit tenis a squash. Testování ale odhalilo dvě nepříjemné chyby...

Navštívili jsme: Sportcentrum Kuklenská

Jedna z nových badmintonových hal v Brně, Sportcentrum Kuklenská, nás nadchla čistým prostředím, ale i aktivním přístupem provozovatelů. Kdo hledá badmintonovou halu, kde "to žije", návštěvou Kuklenské neprohloupí.

Navštívili jsme: LTK Liberec

Liberecký tenisový klub provozuje badmintonovou halu se čtyřmi kurty. V příjemném prostředí poblíž zoologické zahrady jsme si dobře zahráli, ale byla nám trochu zima...

Navštívili jsme: Sportcentum Avion

Sportovní centrum situované poblíž nákupního centra Letňany v Praze nabízí hned sedm badmintonových kurtů, prodej badmintonových potřeb a možnost dalších sportovních aktivit. Pozor ale na zrádný povrch tenisové haly!

Navštívili jsme: Spoje Praha

Tělocvična v žižkovské ulici Na Balkáně nabízí pět kurtů na kobercích a mimořádně vysoký strop. V poněkud zašlém prostředí se nabízí vedle vlastní hry i možnost individuálních tréninků či hodin pro děti, hala má i kvalitní ...


Tagy: test haly, step


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS