O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Navštívili jsme: Hector Sport Centre

Hala Hector v pražských Malešicích je jednou z nově otevřených. Pět badmintonových kurtů má vynikající zázemí, vedle toho si mohou zájemci zaposilovat nebo zkusit tenis a squash. Testování ale odhalilo dvě nepříjemné chyby...

Badminton nově od května

Sportcentrum Hector jsme navštívili v neděli 2. září společně s Jitkou Benešovou, Kateřinou Kykalovou a Miloslavem Beznoskou (hráči ligového oddílu SK Prosek Praha). Rezervovali jsme si hodinu hry mezi 8. a 9. ranní. Hector má obsáhlou webovou prezentaci, z níž vyplývá, že jde o sportovní centrum se širokým záběrem aktivit. Hodně prostoru je věnováno fitness – ať už posílovacím cvičením, programu s trenérem, či populárním kurzům zumby. Vedle badmintonu Hector nabízí tenis, squash, bowling či stolní tenis, řadu welness služeb a také nabízí firmám kongresový sál. Škoda, že stránky tu a tam hyzdí překlep či nedotaženost: badmintonová hala byla otevřena v květnu, badminton ale přitom stále chybí v přehledném ceníku. Kdo se chce dozvědět, kolik za kurt zaplatí, zjistí to z barevného schématu přímo na stránce badmintonu věnované, ale v ní se zase píše, že jde o ceny pro květen 2012 – bez šance ověřit, zda platí stále (při naší návštěvě tomu tak bylo).

Dlouhá otevírací doba, slušné ceny

Badmintonová hala Hector je otevřena každý den od 7 h ráno do 23 h večer, o víkendu začíná otevírací doba až 8. hodinou. Cena ve „špičce“ mezi 16-21 h je běžných 250 Kč za kurt, přes den a ve večerních hodinách zaplatí hráči jen 170 Kč. Celý pátek je pak za jednotnou cenu 180 Kč a o víkendu lze mimo špičku hrát i za 150. Propracovaná cenová politika je důsledkem zatím stále ne stoprocentní obsazenosti – recepční při neformálním hovoru přiznala, že zatím bývají kurty často poloprázdné. Kurty lze rezervovat telefonicky nebo přes online rezervační systém. Ten je velmi přehledný, k registraci vyžaduje telefonní číslo, na které přichází potvrzovací zpráva. Bez obtíží bylo možné zrušit ještě ve večerních hodinách rezervaci na následující ráno a naopak další den objednat kurt s předstihem pouhých několika hodin. Hector provozuje také Facebookovou stránku, která je průběžně aktualizována o důležité provozní informace či akce a má v současnosti 107 členů. Jen škoda, že je založena jako uživatelský profil a ne firemní stránka – s Hectorem se tak musíte „spřátelit“ namísto pouhého kliknutí na „To se mi líbí“.

Skříňky na zámek

Při příjezdu k hale jsme nemuseli nijak kličkovat a bloudit malešickými ulicemi: sportcentrum je dobře viditelné a pro zaparkování nabízí velký počet míst přímo uvnitř areálu. Ten je viditelně prostorný a vedle hlavní haly se zázemím nabízí několik tenisových kurtů a nově přistavěnou badmintonovou halu. Po příchodu nás zaujal systém v šatnách: skříňky jsou zamykatelné shora zaklapávací závorou, kterou se provleče visací zámek (dostali jsme ho v recepci, aniž bychom museli složit jakoukoli zálohu). Přesto je hned na několika místech v šatně jasně viditelné upozornění, aby hráči cenné předměty nechávali raději na recepci. Pánská šatna byla středně prostorná, trochu úzké uličky vyvažoval vyšší počet skříněk a jejich rozměry. V šatně stejně jako v celém areálu bylo vzorně uklizeno a čisto, zázemí má ale přesto jednu velkou vadu: nachází se daleko od badmintonové haly a aby se hráči dostali na kurty, musejí přejít několik desítek metrů po schůdcích a kolem tenisových kurtů vnějším prostorem. V chladném letním ránu to nebylo nic příjemného – co teprve, kdyby pršelo nebo sněžilo! Velký nedostatek... Těm, kdo do sportcentra Hector zavítají, v tuto chvíli vřele doporučujeme vedle trička a šortek také šusťákovou soupravu či alespoň mikinu nebo bundu pro přechod tam a zpět.

Moderní hala stvořená pro badminton

Přímo v hale jsme se v malém prostoru přezuli do sálové obuvi a rozsvítili si jeden z pětice kurtů. Ty jsou rozmístěny v řadě vedle sebe, okolo je relativně dost místa pro rozcvičení, věci si pak hráči mohou složit na několik dřevěných laviček. Hala má klenutý strop, ale je poměrně vysoká, takže není problém hrát i dlouhé forehandové podání či vysoké obranné loby. Ne úplně vhodná je světlá střecha: při našem testování bylo venku zataženo, a i tak nám občas bílý míček ve světlém stropu „zmizel“. Velkou pochvalu na druhou stranu zaslouží povrch: na měkčím modrém koberci jsou položeny zelené koberce badmintonové. Kurty jsou pevně přilepeny k podkladu, neshrnují se a jsou velmi čisté. Během hraní nám povrch neklouzal a byl i dostatečně měkký a šetrný ke kotníkům. Síť je vypnuta kovovým lankem, ale jednotlivé kurty nejsou propojeny, a tak nehrozí zranění při procházení mezi sítěmi. Pochvalu zaslouží provozovatel také za osvětlení: zářivky jsou umístěny v pruzích v prostoru mezi kurty a prakticky tak nehrozí, že by hráče oslnily při pohledu vzhůru. Je sympatické vidět, že i provozovatel tenisového centra nepředělal jen bezmyšlenkovitě tenisovou halu na badmintonovou, ale že uvažoval nad pohodlím a bezpečností hráčů.

Zima i v létě

Hraní v nové hale sportcentra Hector bylo příjemné, mělo však ještě jeden zádrhel, který se může stát v zimním období kamenem úrazu. Při venkovní teplotě okolo 14 stupňů byla v hale docela zima – studený vzduch nám jednak zpomaloval let péřových míčků, jednak způsoboval nepříjemné pocity při hraní. Po přesunu zpět do šaten (ve zpoceném sportovním oblečení to nebylo nic, na co by člověk rád vzpomínal) jsme zamířili rovnou do sprch. Ty pánské byly prostorné a vybavené tradičně – klasická baterie umožnila nastavit teplotu, nechyběl držák na mýdlo, umvyadla, zrcadlo i vysoušeč vlasů. To dámy s modernějším zařízením sprch trochu bojovaly. Jejich zpoždění umožnilo prohlédnout si další části rozlehlého zázemí.

Hala s potenciálem

Sportcentrum Hector působí čistě a luxusně. Restaurace a bar, které fungují i jako dovážková služba do blízkých kanceláří, jsou místem, kde se mohou hráči po uplynutí zaplaceného času osvěžit a dobře se najíst. Zatímco badmintonisté podobné možnosti (zatím) nemají, squashisté či návštěvníci posilovny mohou sáhnout po službách osobního trenéra, příjemná je možnost masáží či další regenerace. Příjemná recepční ochotně odpovídala na naše dotazy, ale o možnostech badmintonového tréninku, koučích či oddílech mnoho nevěděla. Badminton v Hectoru je nyní viditelně na začátku – ale je to začátek podpořený slušnou, dobře vybavenou halou a pěkným zázemím. Nebýt zimy a nutnosti přechodu venkovním prostorem, měli bychom pro nově otevřenou pražskou halu pouze slova chvály.

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 16 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2012]

Diskuze k článku

14.11.2012 11:07
Marek
kdy venku mirne mrzne, tak i kdyz se v hale topi, tak je tam opravdu poradna zima. dava to vzpomenout na kurty na Vystavisti.
21.09.2012 14:05
Lin
Tome díky za článek, byli jsme tam hrát s partičkou, a prostředí a zázemí prostě super. Ale dle mě jsi málo vypíchl problém bílého stropu, přes den- (lépe- když je slunce), tam prakticky badminton nejde hrát… Lidi(z naší party) chtěli utéci z kutru, domlouvali se že i když je kutr již zaplacen, že se pojede jinam! Opravdu strop je průšvih! Vše ostatní super Dan
19.09.2012 21:07
Marek
na Hamru se kdysi taky chodilo na kurty snehem a stejne byvalo obsazeno. tipuju, ze jak zacne sezona a rekreacni ligy, tak bude i v Hectoru plno

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

Navštívili jsme: Tipsport Aréna

V rozlehlém sportovním areálu Tipsport Arény v Liberci se vedle hokejového stadionu Bílých tygrů nachází také badmintonová hala. Jasně oranžové kurty nám poskytly průměrný zážitek.

Navštívili jsme: Sportcentum Avion

Sportovní centrum situované poblíž nákupního centra Letňany v Praze nabízí hned sedm badmintonových kurtů, prodej badmintonových potřeb a možnost dalších sportovních aktivit. Pozor ale na zrádný povrch tenisové haly!

Navštívili jsme: Sportcentrum Step

Sportcentrum v pražském hotelu Step je rozsáhlý areál, kde kromě badmintonových kurtů najdete i kurty tenisové, bazén a řadu dalších aktivit. Mezi jeho lákadla vedle pestrosti sportovního vyžití patří také kvalitní zázemí.

Navštívili jsme: Sportcentrum Kuklenská

Jedna z nových badmintonových hal v Brně, Sportcentrum Kuklenská, nás nadchla čistým prostředím, ale i aktivním přístupem provozovatelů. Kdo hledá badmintonovou halu, kde "to žije", návštěvou Kuklenské neprohloupí.

Navštívili jsme: Spoje Praha

Tělocvična v žižkovské ulici Na Balkáně nabízí pět kurtů na kobercích a mimořádně vysoký strop. V poněkud zašlém prostředí se nabízí vedle vlastní hry i možnost individuálních tréninků či hodin pro děti, hala má i kvalitní ...


Tagy: test haly, hector


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS