O míčcích na badminton bylo už hodně napsáno a ještě více napovídáno. Pravdou však je, že téměř každý badmintonista, ačkoliv začínal s plastovými míčky, se dříve či později začne orientovat na
míčky péřové. Důvodů je několik.
Proč hrát s péřovými míčky?
Velmi často je to image, protože dobří hráči hrají s peřím a pokud chci vypadat jako jeden z lepších hráčů, začnu hrát peřím. Nebo se zlepším natolik, že začnu hrát s lepšími hráči a ti s plastem hrát nechtějí. Nebo to náhodou vyzkouším a dospěji k názoru, že peří se dá lépe kontrolovat, dá se mu podle potřeby upravit rychlost, méně z toho bolí ruce a ramena, zlepší se mi úderové křivky, délka úderu atd.
Volba péřového míčku je často limitována finančními možnostmi každého hráče. Obecně ale platí, že vyšší cena znamená konstantní vlastnosti a delší životnost míčku. Životnost míčku však můžeme výrazně ovlivnit i domácí kutilskou přípravou.
Proč péřové míče napařovat?
Tuba péřových míčků je balena ve výrobě do igelitové fólie, aby peří co nejméně ztrácelo svoji přirozenou vlhkost. Přesto ke ztrátě vlhkosti dochází, míčky jsou křehčí, konce peří se při hře rychle roztřepí a jednotlivá brka se při nečistém úderu lámou. Je tedy dobré vrátit míčkům jejich vlhkost.
Jak na to?
Doporučit:
Autor: Adam Jurák [18.01.2012]
Diskuze k článku
@Renaye, yeah! burn fats then gain croiales, anyway it is bad habit! =D
Vložit nový příspěvek do diskuze