O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR: dvě výhry kanadské favoritky Michelle Li

Výborně obsazené mezinárodní mistrovství České republiky ovládla Kanaďanka Michelle Li. K vítězství ve dvouhře žen přidala i titul za čtyřhru a stala se nejúspěšnější účastnicí turnaje, který pro rok 2014 přesídlil z Brna do Prahy.

Nabitý pavouk dvouhry mužů překvapivě už v prvním kole opustil hráč číslo 1 – Brice Leverdez z Francie. Postupem času se pavouk této disciplíny více a více měnil ve skandinávský přebor – do semifinále se dostali dva hráči z Dánska, jeden ze Švédska a jako "černá ovce" také nejlepší německý singlista Marc Zwiebler. Ve vyrovnaných semifinálových zápasech si nenasazený Joachim Persson poradil s reprezentačním kolegou Rasmusem Fladbergem a Marc Zwiebler v duelu, kde se proti sobě postavil někdejší mistr a vicemistr Evropy, porazil Henriho Hurskainena 21:19 ve třetí sadě. Také ve finále v souboji dvou leváků ukázal větší hlad po vítězství, a to si také odnesl po setech 21:13 a 21:18.

Mezi ženami mohlo české publikum litovat odhlášení čerstvé mistryně světa Caroliny Marin. I tak ale měl pavouk dvouhry co a hlavně koho nabídnout. Ze Španělska to byla evropská singlistka číslo tři Beatriz Corrales. V pavouku nechyběla Anna Thea Madsen – vicemistryně Evropy, a samozřejmě mezi hlavní adeptky výhry patřila nasazená jednička Michelle Li z Kanady. Ta si nakonec pro titul i došla, i když nebyl bez komplikací. Třeba hned v prvním kole musela Michelle Li hrát tři sety proti kvalifikantce z Dánska. Také Kati Tolmoff z Estonska dokázala sebrat Michelle Li jeden set. V semifinále i finále proti již jmenované Madsen a posile benáteckého extraligového týmu Marii Ulitině z Ukrajiny už však Li byla suverénní a oba zápasy zvládla ve dvou setech.

K výhře ze dvouhry navíc dokázala kanadský reprezentantka přidat i nečekané zlato ve čtyřhře žen. Spolu s Rachel Honderich si došly pro výhru suverénně – ani v jediném zápase neztratily set a jen málokdy se soupeřky dokázaly přehoupnout alespoň přes 15 bodů.

Zatímco v jiných disciplínách tolik na světové scéně nezáří, mužská čtyřhra je jednoznačně polskou doménou. V Praze měli Poláci nasazené páry číslo jedna a dvě – a ty se také sešly v nedělním finále. Adam Cwalina s Przemyslawem Wachou v něm potvrdili papírové předpoklady, když porazili reprezentační kolegy Lukasze Morena a Wojciecha Szkudlarczyka dvakrát 21:15.

Smíšená čtyřhra přinesla také finálový souboj nasazených párů 1 a 2. Anatolij Jarcev a Jevgenija Kosetská z horní poloviny pavouka dokráčeli do finále i přes naše reprezentanty Jakuba Bitmana a Alžbětu Bášovou, vždy přitom ve dvou setech. Turnajové dvojky Jonathan Nordh a Emelie Fabbeke měly cestu o něco trnitější, ve čtvrtfinále ale zvládli těsnou koncovku třetí sady s párem Valerij Atrašenkov – Jelizaveta Žharka 21:19 – a stejným poměrem se nakonec radovali i ve finále, kde přehráli ruské soupeře 18:21 21:19 a 21:19.

kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.09.2014]

Diskuze k článku

31.10.2014 21:48
Jiří Coufal
Dost zajímavé čtení ;) http://www.badec.cz/vyzva-rediteli-marketingove-komise-cbas/
09.10.2014 10:23
Jiří Coufal
Ještě jedno smutné ohlédnutí za MMČR od Petra Koukala http://www.petrkoukal.com/news-jeste-jedno-smutne-ohlednuti-za-mmcr-/
28.09.2014 23:08
Martin Kučera
Turnaj měl výborné obsazení ale velmi nedůstojné prostředí, s halou měli problémy hráči a bylo to vidět na délce výměn, pozdních reakcích,atd - bylo tam šero a navíc bílé sedačky!!!

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Bulgarian International: Milan Ludík ve čtvrtfinále

Ve dnech 3.-5. října se v bulharském hlavním městě Sofii konal turnaj evropského circuitu. Nejlepšího výsledku z českých badmintonistů dosáhl Milan Ludík, který prošel mezi osm nejlepších a přehrál silného dánského soupeře Emila ...

MMČR: Bitman a Bášová došli do čtvrtfinále

Na mezinárodním mistrovství ČR v badmintonu čeští hráči dosáhli nejvýše na čtrvtfinálovou účast, a to díky mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Diváci v Praze mohli ale vidět řadu bojovných a kvalitních výkonů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS