Na Tchaj-wanu probíhá od 28. října mistrovství světa juniorů. Soutěž otevřely boje o titul mezi národními týmy. Za neúčasti Číny se z prvenství radoval celek Malajsie před Koreou.
Úroveň letošního mistrovství neblaze ovlivnily politické důvody: na turnaji tak nestartují hráči z Číny, což platí pro soutěž družstev i jednotlivců. Ostatní země posílají své nejsilnější zástupce, a to i přes probíhající olympijskou kvalifikaci. Na turnaji tak startují i poslední vítězové Viktor Axelsen a Ratchanok Inthanonová. Mistrovství světa juniorů se zúčastní i česká reprezentace: finanční prostředky nestačily na to, abychom mohli vyslat kompletní družstvo a realizační tým, povedlo se ale zajistit účast pro dvojici hráčů. Vojtěcha Šelonga a Janu Žwakovou, dvoučlenný tým vybraný trenérem juniorské reprezentace, doprovází na turnaji předseda Českého badmintonového svazu Zdeněk Musil.
Ačkoliv mají v kádru úřadujícího juniorského mistra světa, v soutěži družstev naprosto selhali Dánové. Už v základní skupině podlehli Nizozemsku a museli se spokojit s boji o konečné 9. místo – navíc dánští junioři posléze prohráli i s Ruskem a obsadili tak až 10. příčku. Nejlepším evropským celkem se stali právě Nizozemci, kteří se dostali do "druhé čtyřky". V boji o 5.-8. místo však nestačili na Indii a Indonésii, a tak se s turnajem týmů loučili osmou příčkou.
Do semifinále turnaje se podle očekávání dostaly výhradně asijské celky. K tradičním velmocem Koreji a Malajsii se přidal ještě "černý kůň" Thajsko a domácí Tchaj-wan. Thajci i Tchajwanci se však museli spokojit se zápasem o třetí místo (v něm udělali domácí radost tribunám a zvítězili přesvědčivě 3:0). Také finálové utkání bylo jednoznačné: Malajsie v něm sice musela vybojovat dva třísetové duely, ale po dvou a půl hodinách oslavila vítězství poměrem 3:0.
1. Malajsie
2. Korea
3. Tchaj-wan
4. Thajsko
5. Japonsko
6. Indie
7. Indonésie
8. Nizozemsko
9. Rusko
10. Dánsko
11. Francie
12. Turecko
13. Singapur
14. Anglie
15. Hong Kong
16. Německo
17. Finsko
18. Austrálie
19. Kanada
20. Egypt
21. USA
22. Macau
FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.
MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setechPodle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.
Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.
Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentaceOstřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...
Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.
Australian Open: Carolina Marin na vrcholu, Axelsenovi scházel krokDva velké příběhy evropských singlistů jsme sledovali na turnaji Super Serie v australském Sydney. Carolina Marin dokázala vyhrát dvouhru žen, Viktor Axelsen porazil v prvním kole legendárního Lin Dana, ale ve finále nestačil ...
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS