O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Letní přestupy: extraliga bude plná hvězd

Letošní ročník české extraligy slibuje podívanou plnou hvězd. Do Benátek se vrací Jan Fröhlich, v akci uvidíme Petra Koukala, Jana Vondru, Hanu Milisovou a další hvězdy, včetně zahraničních posil. Čtěte náš přehled letních přestupů.

Sokol Veselý Brno Jehnice

V kádru mistrovského celku k žádnému velkému zemětřesení nedošlo. Brněnští sáhli do své líhně a dávají příležitost talentovanému juniorovi Adamu Mendrekovi, aby přičichl k domácí extralize. Zůstává česká singlová jednička Petr Koukal, spekuluje se ale o možném odchodu Jana Vondry (prozatím však oficiálně je hráčem brněnského celku). Zpět do Přerova se vrací Zuzana Pavelková, posilou pro párové disciplíny je jistě mistryně republiky v mixu Alžběta Bášová. Již na konci loňské sezóny přestoupil do Brna její partner Jakub Bitman. Otazník dále visí nad Wang Linling – čínská opora jehnického celku plánuje založit rodinu a brněnským tak nejspíše v extralize letos nepomůže.

kádr týmu: Adam Mendrek, Jakub Bitman, Jan Vondra, Jarolím Vícen, Lukasz Moren, Petr Koukal, Stanislav Kohoutek, Alžběta Bášová, Lucie Havlová
příchody: Jakub Bitman (P – Sokol Meteor Praha Radotín), Alžběta Bášová (P – UK Hradec Králové)
odchody: Jan Vondra?, Wang Linling?, Zuzana Pavelková (Přerov)

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Vicemistr z Benátek před novou sezónou výrazně posílil. Domů se po letech strávených ve švýcarském BC Uzwill vrací Jan Fröhlich – reprezentant, který v současnosti atakuje přední pozice Petra Koukala mezi českými singlisty, bude znamenat pro domácí soutěž obrovskou kvalitu. Benátky však na druhou stranu přišly o svou loňskou jedničku, krumlovského Pavla Floriána, který dal přednost angažmá v dánském Odense. Náhradou za něj by měl být vedle Fröhlicha také Jan Vitvera, který přichází na hostování z Chemičky Ústí. Stejně jako mužská pak i ženská část benáteckého družstva byla výrazně posílena: na hostování přichází Hana Milisová, která dříve působila v rakouské lize.

kádr týmu: Jan Fröhlich, Petr Jelínek, Petr Martinec, Viki Indra Okvana, Jiří Provazník, Josef Richtr, Jan Vitvera, Gustiani Megawati Sari, Hana Milisová, Kateřina Tomalová
příchody: Jan Fröhlich (P – BC Uzwill), Jan Vitvera (H – Chemička Ústí nad Labem), Hana Milisová (H – SKB Český Krumlov)
odchody: Pavel Florián (H – Odense)

Sokol Dobruška

Ambice a sestava dobrušského celku je před novou sezónou tak trochu neznámou. Jisté je, že Dobruška přišla o svou oporu v párových disciplínách, Alžběta Bášová přestoupila do Brna a bude hájit barvy mistrovského celku. Pro úspěch v základní části a play-off tak bude důležité, zda si Dobruška udrží bratry Kopřivovy a zda se jí povede opět úspěšně zalovit ve slovenských vodách. Sestupové starosti by se ale každopádně východočeského celku týkat neměly.

kádr týmu: Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva, Michal Matějka, Marian Smrek, David Horáček, Petra Hofmanová, Šárka Křížková
příchody:
odchody: Alžběta Bášová (P – Sokol Veselý Brno Jehnice)

Sokol Meteor Praha Radotín

Kádr tradičního účastníka extraligy a mnohonásobného mistra patří mezi velké neznámé – vedoucí týmu zatím nechtějí odhalovat svou sílu a uvádějí jako oficiální minimální možnou sestavu. Je ale téměř jisté, že se od Meteoru letos dočkáme posil, pravděpodobně i ze zahraničí. Pražský celek tradičně loví na Slovensku, ale pokud bude chtít konkurovat nabitým kádrům Brna či Benátek, měl by se poohlédnout i jinde. Klíčové pro Meteor je, že se podařilo udržet "doma" Pavla Drančáka, trojnásobného mistra ČR v deblu, a také silnou dámskou sestavu Eva Titěrová – Hana Kollarová. Na hostování stejně jako v minulých letech přichází sehraný plzeňský debl Josef Rubáš – Jaroslav Sobota a kádr doplní Ivo Stoklas a hrající kapitán Ondřej Lubas. Oslabením pro Meteor je i odchod Maxmiliana Korenyho – hráč, který se připravuje spolu s Lukášem Zevlem v Malajsii, bude v Asii až do ledna a do většiny extraligových kol tedy nezasáhne.

kádr týmu: Josef Rubáš, Jaroslav Sobota, Ivo Stoklas, Pavel Drančák, Ondřej Lubas, Eva Titěrová, Hana Kollarová
příchody:
odchody: Jana Čižnárová, Maxmilian Koreny, Jakub Bitman (P - Brno-Jehnice)

Astra ZM Praha

Tým ze Zahradního Města v Praze bude stejně jako v minulých letech spoléhat na svou mládežnickou líheň. Letos navíc jeho družstvo prošlo mírnou "generační obměnou," když se do rezervy přesouvá předseda Astry Radek Gregor a na jeho místo naopak z B-týmu přicházejí mladíci Jakub Zahrádka a Daniel Holec – oba, stejně jako zbytek celku, čistokrevní odchovanci Astry a "produkty" bezkonkurenční práce s mládeží pod patronátem trenérky Markéty Osičkové. Vedle solidního kádru má Astra díky tomu výhodu v možnosti sáhnout do rezervy pro další šikovné hráče a řešit tak případnou personální krizi v průběhu sezóny. Ačkoliv stále jen stěží může mít mistrovské ambice, se záchranou by tým Astry neměl mít obtíže.

kádr týmu: Josef Kočí, Lukáš Kurz, Michal Netík, Jakub Zahrádka, Daniel Holec, Tereza Lajdová, Eliška Maixnerová
příchody:
odchody:

Slavia TU Liberec

Liberecký celek patří mezi tradiční extraligové oddíly. Také letos budou liberečtí spoléhat především v pánské části na partu svých odchovanců, po posilách se poohlédnou také na Slovensku. Téměř jistá je účast Barbory Bobrovské, otazník visí nad Ivanou Kubíkovou, která se loni uvedla vynikajícími výkony a možná sáhne po zvučnějším angažmá. Oproti loňsku je posilou libereckého týmu hráč Brna Ondřej Král – prosadit se do nabitého kádru jehnického áčka je téměř nadlidský úkol, a tak to Ondra zkusí v Liberci. Cílem Severočechů bude dosáhnout na play-off, anebo se aspoň na sedmém místě vyhnout přímému sestupu.

kádr týmu: Rostislav Peníška, Adam Hobzik, Ondřej Král, Mirko Šída, Jan Slatinský, Ivana Kubíková, Barbora Bobrovská
příchody: Ondřej Král (H – Brno Jehnice)
odchody:

BaC Esiko Kladno

Celek extraligového nováčka dá dohromady to nejlepší z kladenského ligového družstva a rezervy pražského Meteoru, kterou v nejvyšší soutěži nahrazuje. Přesto bude pro Kladno klíčová zejména záchrana v soutěži, případný úspěch v prvním kole play-off by už byl "nad plán" středočeského celku. Kapitán a vedoucí družstva Daniel Skrčený se bude snažit složit harmonický celek z mladých hráčů Meteoru a Kladna, protože už loni Skrčený a jeho mixová partnerka Monika Erbenová v Meteoru B hostovali, neměl by to pro něj být neřešitelný problém.

kádr týmu: Daniel Skrčený, Radim Dvořák, Marek Teller, Petr Hošek, Michal Severa, Monika Erbenová, Martina Vacková
příchody: Marek Teller, Petr Hošek, Michal Severa (H – Meteor Praha), Radim Dvořák (H - Brno-Jehnice), Martina Vacková (H - Králův Dvůr)
odchody:

SK Prosek Praha

Nováčkem extraligové soutěže je tradiční celek z metropole, který se vrací po roce stráveném v první lize. Prosečtí (ještě pod dřívějším názvem ČKD Kompresory) jsou držiteli titulu z roku 1992/93, z tehdejšího kádru najdeme dokonce jednu hráčku na soupisce: je to hlavní opora ženské části družstva, Diana Pražáková. Současnost je ale pro prosecké méně lichotivá: jejich kádr složený výhradně z vlastních odchovanců bez hostujících posil či přestupů patří k papírově nejslabším v soutěži a dělá z nich hlavní kandidáty na sestup či baráž; obzvláště po ukončení dvouletého hostování Jana Benbenka ze Sokola Plesné.

kádr týmu: Michal Svoboda, Petr Čermák, Filip Stádník, Tomáš Krajča, Miloslav Beznoska, Diana Pražáková, Radka Šustrová
příchody:
odchody: Jan Benbenek (ukončené hostování)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.09.2011]

Diskuze k článku

06.09.2011 14:25
Petr
Kdyby STK /sportovně technická komise ČBaS/ zveřejňovala přestupy a hostování průběžně, neřknu li online, měli by fanoušci a funkcionáři lepší přehled o pohybech hráčů.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

Přijďte se podívat na finále extraligy!

 O víkendu proběhne v tělocvičně ZŠ Vinoř finálový turnaj play-off naší nejvyšší soutěže. Tesing a Sportobchod.cz Finále play-off Compo Praha extraligy smíšených družstev v badmintonu startuje v sobotu semifinálovými duely od 11 ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS