O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jakub Bitman: „Chci se kvalifikovat v mixu na MS v Londýně.“

Dvojnásobný mistr České republiky pro rok 2011 a člen úspěšného reprezentačního družstva dospělých na mistrovství Evropy, Jakub Bitman, odpovídal na dotazy BadmintonWebu krátce před tím, než se opět rozjede kolotoč evropského circuitu mezinárodních mistrovství.

Domácí šampionát přinesl dvě zlaté a dovršení deblového "hattricku"

Na mistrovství republiky jste s Pavlem Drančákem oslavili "zlatý hattrick" – bylo to letos při absenci bratrů Kopřivových snazší?
Neřekl bych, že to bylo snažší, ale vstupovali jsme do turnaje v trochu jiné pozici. Finále nakonec bylo vyrovnanější, než se asi čekalo, ale jsem rád, že se to povedlo. Já jsem nehrál úplně nejlíp, pro mě to bylo náročné víc psychicky než fyzicky.

S Alžbětou Bášovou jsi obhájil i titul v mixu a stal se spolu s Kristínou Ludíkovou nejúspěšnějším hráčem šampionátu. Jak vysoko stavíš mistrovské medaile z domácí scény?
Stejně vysoko jako loňské tituly. To jsem ještě přidal bronz ve dvouhře a byl to jeden z nejlepších turnajů, jaké jsem odehrál. Titulů si cením hodně, zvláště proto, že jsem celý šampionát odehrál se zraněným ramenem a ještě ve čtvrtek večer jsem vůbec nevěděl, zdali budu moct nastoupit.

V průběhu MČR tě omezovalo ve hře zranění – o co šlo, a už je to v pořádku?
Jak jsem již řekl, zraněné rameno. Jednalo se o extrémní přetížení svalových partií v oblasti pletence ramenního. Zprvu jsem se bál, že se jedná o zranění přímo ramenního kloubu, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Nyní už jsem téměř 100% v pořádku, tréninkový výpadek je však trochu znát.

Stále platí, že tvou hlavní disciplínou je dvouhra? Nechystᚠse spolupracovat s Pavlem nebo Alžbětou i na mezinárodní úrovni?
Nechci říct, že hlavní, ale pořád mě baví nejvíc a také se jí během tréninku věnuji nejvíc. Snad přijdou i výsledky. S Bětkou pak trénujeme 1-2x týdně společně i mixa a budeme se snažit se kvalifikovat na MS v Londýně. Co se týče čtyřhry nevím, Pavel se badmintonu nevěnuje naplno a mezinárodní turnaje příliš neobjíždí. Navíc hrát 3 disciplíny na každém turnaji je náročné – fyzicky, psychicky i finančně.

Jak bys zhodnotil přerovský šampionát z pohledu organizace, diváků, atmosféry atp.?
Organizačně zvládnuté na velmi dobré úrovni. Z pohledu hráče jsem ocenil rozehrávací kurt, pitný režim a kvalitní prostředí. Velkým mínusem byla absence čárových rozhodčí. Atmosféra byla během semifinálových a finálových utkání velmi pěkná.

Na mistrovství Evropy byli Češi malým, ale soudržným týmem

Jaká byla nálada v českém družstvu během mistrovství Evropy? Viděli jsme třeba fotky, kde vám holky malovaly vlajku na tváře...
Výborná. Od začátku až do konce. Vlajky vymyslela Lucka, to byl skvělý nápad. Myslím, že jsme ukázali ostatním týmům, že i ve skromném počtu dokážeme utvořit soudržný tým.

Na ME jsi hrál pouze párové disciplíny. Statisticky se lépe dařilo v deblu, nebodovali jste jen proti Dánsku. Jak velký je skok v pojetí čtyřhry mezi Dány a zbytkem Evropy?
Asi jako kdyby Češi hráli hokej s Kanadou a pak s Tureckem. Jejich kvalita rozehrávky – zejména prvních třech úderů – je na té nejvyšší úrovni. Téměř vždy zahrají ten nejnepříjemnější úder pro soupeře. A v obraně jsou si každým úderem jisti na 100 % a ihned se dokáží dostat zpátky do útoku.

V mixu jste si zahráli pěkné "krváky". Co rozhodlo vyrovnaná utkání s Italy a Izraelci?
S Itálií asi to, že jsme s Bětkou celý šampionát pro nᚠtým otevírali. Několik zbytečných chyb a ačkoliv jsem si to snažil nepřipustit, nervozita asi také hrála svou roli. S Izraelem rozhodlo nejspíš mixovější pojetí naší hry. Soupeři hráli více jako singlisti. Ale to bylo doslova utrápené vítězství.

Kdo byl největší hvězdou družstva? Byla to Kristína Ludíková, která dokázala jako jediná bodovat i proti Dánsku?
Asi Kika. Proti Dánsku předvedla super výkon. Ale nechci snižovat ani výkony Tomáše ve dvouhře. S Itálií obracel nepříznivý stav a proti Izraeli zahrál skvěle takticky. Ale bylo moc fajn, že se podařilo bodovat každému z nás, že to nebylo o dvou lidech.

Jaký je tvůj další program v letošním roce? Na které turnaje se budeš soustředit v roce 2011?
Dát si úplně do pořádku rameno, turnaje Badminton Europe Circuit a pokusit se kvalifikovat v mixu na MS v Londýně. Největší prioritou pro mě jsou asi právě turnaje evropského okruhu.

Doporučit:


Autor: TomᚠKrajča [19.02.2011]

Diskuze k článku

26.11.2012 03:36
Fcbarcelona
Petra / Jak to neche1peš???Jsem ti ředkala,že jsem na tebe koukala ve sneddani a ta paned,co tam byla,tak ta to ředkala,jak tam bylo te9ma s těma chlaapma a dělala si srandu,že když už si někdo neved s chlapem rady,tak bič a pryč a tobě se to ledbylo? teda aspoň si to ředkala:(Eva Aichmajerove1: Petro, opravdu si nemůžu pamatovat vše, co jsi mi kdy napsala a ze1žitků během dne me1m taky vedc než dost, takže pokud mi něco pedšeš, je potřeba to trošku vysvětlit. A jinak s paned doktorkou souhlasedm. Bič a pryč.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 Š Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS