O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hana Kollarová - trénování v SCM a badmintonových kroužcích dětí

Koncem minulé sezóny se mi naskytla příležitost stát se jedním z trenérů sportovního centra mládeže (SCM) v Praze. Nabídku jsem přijala a spolu s Richardem Hobzikem (hlavním trenérem SCM) nyní trénujeme mladé badmintonové naděje středních Čech.

Náplní SCM je zajistit vybraným hráčům kvalitní přípravu a zároveň pomoci například i s kvalitní regenerací. V průběhu sezóny mají hráči možnost zúčastnit se tréninku 3x týdně – v pondělí, úterý a ve čtvrtek. V přípravném (letním) období potom mají sestaven plán přípravy v rámci kondičních a herních soustředění.

Pro mě samotnou je trénování určitě nová zkušenost – nový pohled na badminton, nová role na tréninku. Nejde jen o to připravit trénink (rozvrhnout podle turnajů), ale i o to motivovat hráče k tomu, aby trénink odtrénovali opravdu naplno, což není vždy snadná práce. Já sama jsem vždycky byla spíše tréninkový typ – nebyl pro mě žádný problém odevzdat na tréninku téměř všechno – a to se snažím přenést i na ostatní.

Myslím, že co se týče SCM, jsou v něm již hráči, kteří ví, kam svůj badminton směřují a dělají pro to v rámci svých možností všechno. Z mého pohledu můžu všechny pochválit a doufám, že i oni jsou se střediskem a jeho fungováním spokojeni.

Zároveň s trénováním v SCM jsem i jedním z trenérů dětí v badmintonových kroužcích při základní škole ve Vinoři. Kroužky jsou rozděleny do 4 výkonnostních skupin a navštěvuje je téměř 80 dětí. Tuto „badmintonovou školičku” vytvořila Eva Titěrová spolu s ředitelem školy Alfredem Tellerem.

Děti jsou rozděleny do skupin od úplných začátečníků po ty, co už se zúčastňují krajských a dokonce i celorepublikových turnajů. Ke každé skupině je třeba přistupovat trochu jinak. Zatímco ti nejlepší a většinou i nejstarší zvládnou už téměř všechny herní kombinace, u těch nejmladších začátečníků se musí začít formou hry a pomalu je učit správné návyky (pohyb, držení rakety, technika jednotlivých úderů apod.).

Musím říct, že je super zažít trénink s těmi nejmenšími, kde se postupně snažíme dostat do dětí základy badmintonu a potom jít na trénink SCM, kde je to už zase úplně něco jiného.

Jak už jsem napsala, trénování druhých je pro mě něco nového. Postupně se učím, jak vést trénink, jak přistupovat k jednotlivým hráčům, k jednotlivým výkonnostním skupinám atd.

Někdy je to náročné a říkám si, že mi to moc nejde, ale vím, že to tak má asi každý, kdo někdy někoho trénoval. Každopádně mě to baví a jsem ráda, že mi byla dána tahle možnost!

Hanka Kollarová

Doporučit:


[23.01.2009]

Diskuze k článku

17.08.2012 18:46
Michal tichy
Dobry den chteli jsme s kamaradem zacit hrat neco jineho nez fotbal atd. chci se zeptat je-li mozne zacit u vas hrat badminton kdyz nam za mesic bude patnact?

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS