O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Baráž a kvalifikace: extraligu si zahrají Dobruška a Český Krumlov

O víkendu probíhala baráž o extraligu a kvalifikace o 1. ligu smíšených družstev. V nejvyšší soutěži zůstává Dobruška a nováčkem bude SKB Český Krumlov, sestupuje Slavia TU Liberec. Do 1. ligy postoupily celky Sokola Klimkovic a Sokola Meteor Praha Radotín B.

Extraligová baráž: v Českém Krumlově uspěli domácí

Baráže o dvě místa v extralize smíšených družstev se v Českém Krumlově zúčastnily čtyři týmy. Vedle domácího SKB to byl sedmý a osmý tým tabulky Sokol Dobruška a Slavia TU Liberec a vítěz východní části 1. ligy Montas Hradec Králové. V sobotu baráž lépe otevřely Dobruška a Krumlov, které porazily Hradec Králové a Liberec. Liberečtí definitivně ztratili naději na nejvyšší soutěž po druhé prohře s Hradcem v neděli dopoledne, naopak krumlovští si poradili i s Dobruškou. V závěrečném zápase pak jihočeský tým okolo reprezentantů Jaromíra Janáčka, Pavla Floriana a Lucie Černé; narychlo posílený také o Maxe Korenyho, deklasoval Montas HK, Dobruška si pak poradila s Libercem a udržela extraligovou příslušnost pro příští sezónu.

Výsledky extraligové baráže: Dobruška – Montas HK 7:1, Český Krumlov – Liberec 6:2, Český Krumlov – Dobruška 5:3, Montas HK – Liberec 5:3, Dobruška – Liberec 6:2, Český Krumlov – Montas HK 8:0

Kvalifikace o první ligu: postupují dva sokolské celky

Ve tříčlenné kvalifikaci o místo ve východní skupině 1. ligy se utkaly týmy Sokol Klimkovice, TJ Start Jihlava a TJ Montas Hradec Králové B. Domácího prostředí naplno využili klimkovičtí, kteří s kolektivem talentovaných hráčů převážně juniorského věku postupují poprvé do druhé nejvyšší soutěže.

Tělocvična v Proboštově pak hostila pětičlennou kvalifikaci o místo v západní skupině 1. ligy. Domácí TJ Proboštov doplnili Sokol Meteor Praha Radotín B, USK Plzeň B, TJ Sokol Křemže a BK Deltacar Benátky n. Jiz. B. Týmy Plzně i Křemže mohly litovat nemožnosti nasadit reprezentanty do 15 let Jana Loudu a Petra Berana, kteří souběžně startovali na svém MČR v Hradci Králové. Ambiciózní tým domácího Proboštova nakonec obsadil druhé místo, z postupu se raduje rezerva pražského Meteoru.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2014]

Diskuze k článku

28.04.2014 11:20
Martin
Zdravím. Bylo by možné napsat sem, kdo hrál za Sokol Meteor Praha Radotín B? Díky za vstřícnost.
29.04.2014 00:01
Tomáš Krajča
Já bohužel sestavy týmů pro kvalifikaci neznám - oficiálně ještě výsledky nebyly zveřejněny.
30.04.2014 08:33
tom
zkus ty neofic. vysledky http://www.badmintonckrumlov.cz/default.asp?ids=120&idc=4064

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS