Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.
Základní spektrum třinácti více či méně jednoduchých cvičení jsme vám nabídli v létě letošního roku v článku Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci, další pak nabízí nedávný článek Zamotejte si ruce i nohy a Dovnitř mohou i ruce. Pokud vás cvičení na žebříku zaujala, máme pro vás dnes celou řadu dalších námětů nejen na samotné rutiny cvičení, ale vůbec na různorodost využití atletického žebříku. Všechna videa vznikala v rámci tréninku hráčů žákovských družstev a přípravky SK Prosek Praha a žebřík jsme využili i při tréninku badmintonové školičky v areálu Hamr Štěrboholy. Videa pocházejí z produkce BadmintonCoach.cz.
Hned první cvičení je relativně složité na koordinaci – je třeba hlídat frekvenci kroků a předávat si raketu za tělem. Děvčata na videu cvičila na atletickém žebříku poprvé v životě!
Na první pohled složité, ale už na ten druhý snazší, ze čtyř kroků složené proskakování žebříku, připomíná pohyb poněkud šíleného horolezce...
Boční proskakování žebříku samozřejmě nevyžaduje nasazení běžeckých bot či nedejbože lyží. Ale pohyb při zapojení práce rukou klasické lyžování připomíná:
Frekvenční cvičen podle jednoduchého předpisu zahrnuje střídavě dva kroky dovnitř okénka a dva kroky vedle něj.
Základním pohybem je tu střídavé vyšlapování dovnitř žebříku a zase ven, pomůže, když si hráči v duchu budou spolu s kroky opakovat: "Jedna, dva, tři, čtyři."
Zatímco jedna noha zůstává uvnitř žebříku, druhá střídá strany a následuje vždy se zpožděním. Pohyb tak vypadá trochu jako zametání stop.
A na závěr máme jednu lahůdku: cvičení, které spojuje frekvenční běh (jeden krok do každého okénka) s cvičením koordinace (ruce dělají něco jiného než nohy) a zároveň jde o nácvik badmintonových úderů (forehandový a backhandový drajv či push) a k tomu navrch veledůležité dovednosti – změn držení. Všechno pěkně v jednom ;-)
Sledujte pětici čínských videí, která vám poradí, jak zlepšit pohyb po kurtu. Čínský trénink zahrnuje přípravná cvičení na rychlou práci nohou, vybíhání kurtů i kondiční cvičení, které můžete dělat v terénu.
Pavel Florián: "Příští rok budu hrát v Odense."Dánsko je zemí badmintonu zaslíbenou. V čem spočívá tajemství dánských hráčů a trenérů? Povídali jsme si s Pavlem Floriánem, který se dlouhodobě připravuje v Odense a v příští sezóně bude hájit barvy tohoto prvoligového klubu.
Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzitaNejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...
Cvičte rychlé nohy s Nickem BonkowskýmPotřebujete zlepšit svou práci nohou? Pomoci může názorné tréninkové video, na němž uvidíte deset minut cvičení v podání Nicka Bonkowského, reprezentanta Trinidadu a Tobaga.
Trénujte z gauče: badmintonová cvičení na domaNe vždy je k dispozici volný kurt, ne každý má čas, chuť a vůli vydat se do sportovní haly. Anglický kouč Paul Stewart vám ukáže několik cvičení, která můžete dělat doma, doslova a do písmene "z pohodlí gauče".
Klíčové body na síti: lekce z čtení hrySledujte zajímavé video britského trenéra Paula Stewarta. Ten se podíval do hloubky na to, jak velkou část šířky sítě musí hráči ve skutečnosti pokrýt v různých herních situacích. Vnímáním klíčových bodů lze výrazně zlepšit „čtení ...
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS